
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 2.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.7 mm |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 5352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.29580 | $2.95800 |
| 25 | $0.28669 | $7.16725 |
| 50 | $0.27786 | $13.89300 |
| 100 | $0.26930 | $26.93000 |
| 300 | $0.24654 | $73.96200 |
| 500 | $0.22570 | $112.85000 |
| 1000 | $0.19236 | $192.36000 |
| 3000 | $0.18539 | $556.17000 |
| 5000 | $0.17868 | $893.40000 |
| 10000 | $0.17783 | $1778.30000 |
